středa 20. října 2010

Úvod: nový začátek!

Polaroid. Ve své době revoluční technologie, revoluční design a neuvěřitelně oblíbená věc. Nicméně nic netrvá věčně, a tak se i tento geniální vynález dočkal úpadku prodeje, až byl nakonec téměř "zabit" digitální fotografií. Roku 2008 byla výroba instatních fotoaparátů a filmů pozastavena. Jenže lidé nezapomínají. A tak se po dvou letech, více jak 60 let od svého vzniku, dočkal Polaroid nového začátku. Jakoby se probudil z kómatu.

Můžeme za to vděčit partě nadšenců, kterým Polaroid natolik učaroval, že se po jeho konci rozhodli udělat cokoli proto, aby ho zachránili. Je jasné, že něco takového je téměř nadlidský úkol. Firma Polaroid skončila s výrobou instatních fotoaparátů a filmů proto, že byla finančně neúnosná - zájem o tuto technologii velmi výrazně klesl. Nicméně vykládejte to zarytým fanouškům... Ti naštěstí neměli dost rozumu na to, aby si spočítali, že pravděpodobně prodělají veškeré peníze a skončí někde na nádraží, a tak se rozhodli uskutečnit nemožné. The Impossible Project.

Po letech tvrdé práce na neuskutečnitelném projektu se to přecejen podařilo. Ukázalo se, že Polaroid má stále tisíce příznivců po celém světe. Impossible Project dnes vyrábí nové instatní filmy, založené na původních technologiích, v původních továrnách a pro původní fotoaparáty. Zároveň vyvíjí stále filmy nové, pořádá výstavy, otevírá nové obchody. Má až neuvěřitelný úspěch. Filmy se prodávají skoro jak cheeseburgery. Mají takový úspěch, až se konečně dočkaly pozornosti od samotného Polaroidu. Díky této partě nadšenců má tato jedinečná technologie před sebou nový život, druhou šanci. A tentokrát ji zemřít nenecháme!

A to je přesně důvod, proč jsme tady my z POLAROID LOVE. I my uděláme vše proto, abychom podpořili Impossible Project a Polaroid samotný. A především pomůžeme vám - s Polaroidy žít a pracovat. Budeme vám přinášet tipy a triky, návody, novinky. Budeme vám ukazovat ty nejpodařenější snímky, zásobovat vás nápady a inspirací. Uspořádáme výstavu. Poradíme, kde levně koupit filmy. Najdeme vám ty nejzajímavější fotoaparáty. Zkrátka na vás přeneseme naši lásku k Polaroidu!

Sledujte POLAROID LOVE a on vám vaši lásku vrátí ;-)


Žádné komentáře:

Okomentovat