úterý 16. listopadu 2010

Několik krátkých tipůPodělíme se s vámi v rychlosti o několik zajímavých objevů, ze kterých je jasně vidět, jak Polaroid stále žije a má před sebou docela hezkou budoucnost. A taky je vidět, že lidská fantazie nezná hranic...

Prvním tipem není tak úplně Polaroid jak ho známe. Homemade Polaroid je totiž roztomile a jednoduše kreslený snímek, který jakoby napodobuje styl instantních fotek. Vypadá to skvěle a, i když to zní na první pohled dost pochybně, má to často i zajímavou myšlenku. Rozhodně stojí za pozornost!
"Love scenes between anonymous couples" je svojí formou už celkem provařená věc, nicméně zatím asi nejlépe provedená, co jsem viděl. Jde vlastně o složení jednoho obrazu z více Polaroidových snímků. Obsah snímků je přitom úplně super, každý je sám o sobě zajímavý, o celku ani nemluvě.A to nejlepší nakonec. Jamie Livingston, americký fotograf a filmař, pořizoval téměř 20 let jeden Polaroidový snímek každý den. Vzniklo tak více než 7tisíc fotografií, z nichž se 6697 zachovalo. Tyto snímky zobrazují každodenní život tohoto američana. Jsou naprosto bez popisu, ale přesto je snadné v nich najít jeho životní příběh. Zobrazují jak jeho nejšťastnější dny, tak i ty nejhorší a vedou až k naprostému konci... myslím, že jde o nejdojemnější Polaroid projekt, co kdy vzniknul a jestli nějaký opravdu stojí za vidění, je to rozhodně tento!Žádné komentáře:

Okomentovat