pátek 21. ledna 2011

Polaroid v hudebních klipech a na filmovém plátně

Dalo by se říci, že byl Polaroid až do loňského roku v podstatě v kómatu. Filmy se přestaly vyrábět, instantní fotografii už nikdo nepoužíval a nikoho nezajímala, většina mladých ani netušila, že něco takového vůbec existuje. Přesto se po celou tu dobu Polaroidové fotky ukazovaly ve filmech, seriálech a především v hudebních klipech.

Je to docela zajímavý fenomén a je pro mne záhadou, že už jenom z toho nějací podnikaví jedinci nepřišli na to, že Polaroid má stále naději na přežití i na hezkou budoucnost. Vzhledem k tomuto faktu si myslím, že Impossible Project přišel až překvapivě pozdě...

Nemá asi cenu dávat sem odkazy na všechny klipy nebo filmy, ve kterých se Polaroid vyskytuje, ale byla by škoda neupozornit alespoň na pár z těch zajímavějších. Co se klipů týče, rozhodně stojí za zmínku tenhle docela zajímavý popík (http://www.youtube.com/watch?v=z5hOlmM64VY), protože je to zkrátka pěkně udělané, hezky se na to kouká a dokonce si to i hraje s různými Pola formáty.

Ale jednoznačně nejlepší Polaroid klip, který jsem našel, můžete vidět tady.

Cayetano - The Better Man


Co se týče filmů, tam už by ani vůbec nebylo možné vypisovat, kde se všude Polaroid objevil, to bychom mohli psát blog jenom o tom. Nicméně i zde je několik jasných favoritů, o kterých se zkrátka zmínit musím. Prvním je samozřejmě legendární Memento, kde hlavního hrdinu provází jeho SX-70 skoro celým filmem (trailer zde: http://www.youtube.com/watch?v=Rq9eM4ZXRgs).

A druhým, který nemohu vynechat, je ještě legendárnější snímek Toxický Mstitel a jeho "best shots ever taken" scénka (8:30).Polaroid je zkrátka ve filmu jako doma. Zjímavý je pak tento žebříček BEST Polaroid filmů (http://fullmoviereview.com/keywords/polaroid/). Já bych ho určitě doplnil ještě například o film Yes Man a vy si určitě vzpomenete i na spoustu dalších... Doufám, že jsme vás posledním trailerem příliš neznechutili, a že se s námi podělíte o tipy na další filmy, hudební klipy nebo jiná videa, kde se vyskytují Polaroidy a Polarodiové fotografie!

Žádné komentáře:

Okomentovat