pondělí 21. února 2011

Tip: Jak dosáhnout lepších barev s PX70?

Ti z vás, kteří sledují Impossible Update, už to určitě znají - a pro ty ostatní přinášíme český překlad tří jednoduchých tipů, jak dostat z filmů PX70 Color Shade First Flush a Push! ještě lepší výsledky a ještě barevnější barvy.

Zaprvé Impossible testeři došli k tomu, že je fotku dobré ihned po pořízení zahřát. To bylo ostatně známo už od prvních PX70, stejně jako se to doporučuje u PX100 a PX600. Nicméně pro věrnější podání barev u varianty Push! je údajně vhodné zahřát film až na velmi vysoké teploty. Impossible doporučuje fotku ihned po pořízení (stejnou rychlostí, jako ji zakrýváte před světlem..) zahřát na cca 40 stupňů - například položit na topení, anebo do trouby. Menší teplota rovná se barvy více do modra, vyšší více do červena. Co se týče venkovního focení, z mojí zkušenosti doporučuju fotku schovat pod oblečení (zkuste třeba vaše nejteplejší místo ;-), anebo - pokud jste třeba na zahradě - je zajímavým tipem fotku zahřát sáčkem s horkou vodou.
Pro více tipů a informací o této metodě mrkněte sem: http://www.flickr.com/groups/polapremium/discuss/72157625767753256/
Za zmínku stojí i toto video, které ukazuje rozdíl u PX70 FF: http://www.youtube.com/watch?v=Dv_nWtI-vrw


Mění se vám během následujících dnů po vyfocení barvy fotky? Pokud ano, pokud fotka bledne a ztrácí kontrast, zkuste ji skladovat svisle a výsledek by měl být stálejší. Osobně mám spoustu PX70 FF i Push! fotek pověšených na zdi a spoustu schovaných v krabici, rozdíl jsem ale zatím nezaznamenal. V každém případě zavěšením nic nezkazíte, i když jsem se zprvu bál, že neustálé vystavení slunci bude fotkám vadit, zdají se být stále krásně modročervené ;-)

Posledním tipem je vystavení emulze vzduchu. Jak jsme u PX100/600 doporučovali přístupu vzduchu zamezit, tak se zdá, že u PX70 pomáhá postup naprosto opačný - oříznout papírové části, které vniku vzduchu brání a nechat film vysušit, což by mělo pomoci onomu postupnému mizení barev.

Má někdo z vás podobné zkušenosti nebo tipy, jak z Impossible filmů vymáčknout co nejvíce? Podělte se s námi!


Žádné komentáře:

Okomentovat