středa 30. března 2011

Otestujte s námi zcela nový barevný film pro Polaroid 600 ještě dříve, než bude na trhu!


Slibovali jsme překvapení, tak tady je. Dostala se nám do rukou velmi omezená zásoba zcela nového Impossible filmu (PX680 Color Shade) pro Polaroidy řady 600! A, věřte nebo ne, Color Shade už je skutečně "color".

Ačkoli i PX70 PUSH! často ukáže nádherné barvy, přecejen není jednoduché jich dosáhnout - film na ně vyžaduje docela specifické podmínky, a tak jde mnoho fotek spíše do červena nebo do modra. Tomu by měl být konec s chystaným filmem PX680. Jde o barevný film s citlivostí 600ASA, tedy primárně pro fotoaparáty řady 600.

Konečně dokáže vykreslit skutečně celé spektrum barev, a to v umělém i přírodním osvětlení. Jeho podání nápadně připomíná staré dobré filmy Polaroid 600 a jejich krásné, tolik typické barvy. Focení s ním je opravdu zážitek, barvy se objevují nádherně a až nečekaně sytě.

Betaverze tohoto filmu, která se nám dostala do rukou díky Pioneer programu, se může od klasické prodejní verze ještě lišit, do oficiálního uvedení filmu zbývá ještě poměrně dost času a stále se pracuje na jeho vývoji. Impossible uvádí, že se na fotografiích mohou objevovat nepravidelné bílé tečky, připomínající klasickou analogovou fotku. My jsme zatím zjistili, že obraz na fotce "vylézá" podstatně pomaleji než u jiných Impossible filmů. Jinak ale funguje naprosto krásně a bez nejmenších problémů.

Pojďte tedy s námi otestovat zcela nový a krásně barevný film pro naše instantní miláčky a podělte se s námi o svoje postřehy. Jde o docela jedinečnou příležitost, do světa bylo vypuštěno skutečně velmi málo kousků :-)

Mimochodem jsme také konečně umístili na e-shop slibované manuály a jednu velmi, velmi zajímavou SX-70...


1 komentář:

  1. Nevite, kde ty stare dobre filmy polaroid 600 sehnat? Nasla sem doma polaroid (80. leta), ale je na nem napsane, ze bere presne tenhle typ, tak nevim, jestli do nej pujdou i nove filmy, nemate s tim zkusenost?

    OdpovědětVymazat