úterý 12. dubna 2011

Vídeňská Westlicht připravuje obrovskou výstavu Polaroid fotografií

Vídeňská galerie Westlicht, zabývající se fotografií, připravuje výstavu s názvem The Westlicht Collection, na které bude k vidění obrovské množství Polaroidových fotografií. Vypadá to na velkou událost!

Westlicht vede jeden z investorů Impossible Projectu, a proto se rozhodl zakoupit tzv. The International Polaroid Collection, tedy sbírku více než čtyř tisíc fotografií od osmi set fotografů, mezi kterými jsou zastoupena i slavná jména jako Andy Warhol nebo Helmut Newton. Tuto kolekci v sedmdesátých letech založil Edwin H. Land, když přesvědčil mnoho slavných fotografů, aby nafotili své instantní snímky. To pokračovalo i v Evropě a ve výsledku vznikla tato neskutečně vzácná kolekce, kterou nyní Impossible Project doplní o fotky současných autorů na současné instantní materiály.

Na výstavě tak budou zastoupeni autoři z celého světa a celého fotografického spektra, od profesionálů až po obyčejné fanoušky Polaroidu. Výstava začíná až za dlouho, nicméně rozhodně je na co se těšit. Nevím jak pro vás, ale pro nás je to neodolatelná nabídka a naprosto jistý výlet do Vídně! Určitě vám tuto akci ještě připomeneme ;-)

Výstava začíná 17. června a trvá až do 21. srpna 2011.
Vstupné by mělo být 6 euro.
Více informací na www.westlicht.at

Žádné komentáře:

Okomentovat