čtvrtek 21. dubna 2011

Že by konec "mizení" fotek z PX100 a PX600?

Taky se v noci budíte hrůzou z toho, že vám vaše úžasná umělecká díla mizí před očima? Konečně by tomu mohl být konec. Impossible Project představil nové řešení, jak zamezit největšímu problému jeho černobílých filmů - postupnému blednutí a ztrácení se obrazu na snímku. Je to hrozně jednoduché a kupodivu i levné řešení. Bude ale vážně fungovat?

...nezbývá, než důvěřovat Impossible inženýrům a zkusit to. Nejde vlastně o nic jiného než o neprodyšný balíček, do kterého schováte vyfocené snímky, přidáte malé balíčky silikonu (které se dávají např. k novým botám, aby "vysály" vlhkost), přidáte indikátor vlhkosti, zavřete a necháte měsíc v klidu. Během té doby občas zkontrolujete, co indikátor ukazujete, případně vyměníte silikonové balíčky a pokračujete dále. Po měsíci by měly být fotky natolik vyschlé, abyste je mohli už bez obav nechat venku.

Zní to jednoduše a vlastně jde jenom o pohodlnější verzi toho, co jsme psali už dávno. Přesto je to nová naděje, jak postup uchránění snímků zdokonalit a konečně se o svoje instantní bohatství přestat obávat. Impossible sáček by totiž mohl udržet skutečně nižší vlhkost, než jak jsme to dělali doteď a navíc ji bude možno kontrolovat...

Proto jsme objednali několik těchto nových balení, abychom mohli společně vyzkoušet, jestli je to konečně to pravé - a hlavně, abychom mohli zachovat naše díla na chystané výstavy! Na skladě budou co nevidět - sledujte e-shop nebo facebook.

Jaké jsou vaše zkušenosti s mizením snímků? Podělte se o ně s námi!

Žádné komentáře:

Okomentovat