pondělí 13. června 2011

PX600 Poor Pod: nabídka, která se neodmítá!

Určitě vám neunikla speciální nabídka filmu Impossible PX600 UV+ Black Frame Poor Pod (jenže kdo si má ten název zapamatovat, že...). Vzhledem k tomu, že je to skutečně nabídka, která se neodmítá, ale především je to nabídka omezená počtem kusů, rozhodli jsme se věnovat Poor Podu ještě jeden článek, aby tak skutečně nikdo nepropásnul příležitost si tuhle specialitku zkusit.

Nenechte se zmást - Poor Pod je vlastně klasická černobílá "šestistovka" se zvýšenou UV ochranou (UV+) a černým okrajem namísto klasického bílého (black frame). Co je ale podstatnější, je právě název Poor Pod. Ten vyjadřuje, že se jedná o sérii s výrobní vadou. Fotky jsou zkrátka trochu špatně "zabaleny" ve svém papírovém obalu, a tak jsou zaprvé náchylnější na vlhkost a za druhé se na nich častěji projevuje chyba, kdy část fotky jakoby vyteče a není exponována. Místo obrazu se pak na této části objeví hnědý flek. Podle výrobce na jedné až čtyřech fotkách z balíku, což podle našich zkušeností zcela odpovídá (dokonce bych řekl, že spíše na té jedné). Ostatní fotky v balíku jsou pak zcela v pořádku.


Chyba je většinou tak na čtvrtině až třetině fotky a často vypadá poměrně zajímavě. A co je možná ještě zajímavější, dá se s fotkou ještě docela hezky pracovat. Odloupnutím od spodní vrstvy (podobně jako při peelingu) dostanete obraz, kde bude světlé části průhledné - o tom ale až v dalším článku.


A teď to nejdůležitější - Poor Pod díky této chybě stojí nesrovnatelně méně, než klasická PX600, nebo vlastně jakýkoli jiný film do Polaroidu. Je přitom kompatibilní se všemi Polaroidy řady 600 (635, 636, Impulse a podobně) a také řady SX-70 a LC1000/3000. Je tedy ideálním filmem pro ty, kdo si chtějí focení s Polaroidem vyzkoušet, ale také pro nás ostatní, ostřílené instantní fotografy, kteří zkrátka chtějí fotit víc než jednu fotku za čas, ale zároveň by byli docela rádi, kdyby jim ještě zbylo na jídlo :-)
Nabídka PX600 Poor Pod je ale velmi omezená. Jedná se o vadnou sérii - a tudíž je nepravděpodobné, že budou k dispozici další kousky. Proto neváhejte dlouho a tuto šanci využijte než bude pozdě...

Všechny fotografie z článku jsou pořízeny na tento film, fotoaparátem Polaroid SX-70. Naší kompletní Poor Pod galerii najdete na našem Facebooku. Film k zakoupení na našem e-shopu.

Žádné komentáře:

Okomentovat