čtvrtek 30. srpna 2012

POLAGRAPH: Otevíráme galerii a obchod v Praze!

Už dlouho jsme si pohrávali s myšlenkou otevřít si kamenný obchod a malou polaroidovou galerii v naší oblíbené Praze. A teď je to konečně tady! 
20. září, u příležitosti našich druhých narozenin, otevíráme ve spolupráci s Paragraph a my dear deer projekt Polagraph.Pod tímto názvem bude fungovat malá výstavní fotografická galerie, obchod s produkty PolaroidLove, Paragraph a my dear deer a v nespolední řadě také místo k setkávání fotografů a nadšenců do instantní fotografie a lomografie.

Bude hostit pravidelné výstavy nejen známých fotografů, kteří ke své práci využívají Polaroid, ale bude se snažit také reflektovat současnou podobu české fotografické scény, která se soustředí mimo hlavní „digitální proud“. Těšit se tak můžete na výstavy fotografií vzniklých kolódiovým procesem a dalšími technikami, nebo například práce studentů fotografických škol.

Galerie Polagraph bude zároveň místem pořádání pravidelných workshopů a besed na téma instantní fotografie, lomografie a dalších fotografických technik. Vzhledem k velikosti prostor půjde většinou spíše o komorní, příjemné a přátelské posezení v atmosféře malé nezávislé galerie.

Nedílnou součástí bude také obchod, ve kterém najdete vybavení pro fotografování Polaroidy (Polaroid, Impossible Project, PolaroidLove, FujiFilm a další), lomografii (Holga, fotoaparáty my dear deer, kinofilmy, svitkové filmy a další), ale také produkty projektu Paragraph, jenž se soustředí na kvalitní ručně vyráběné papírové a textilní zboží (diáře, bloky, fotoalba, plátěné tašky) k jejichž výrobě využívá spolupráce se sociální firmou Semitam a zaměstnává lidi znevýhodněné na trhu práce, jako například ženy, které vyjdou z vězení.

Prostory Grovestudia, kde Polagraph našel svoje sídlo, nabízejí také možnost komerčního využití jako fotoateliéru, kde vám budou fotografové PolaroidLove i Grovestudia připraveni pomoci s Vašimi projekty.


20. září od 18. hodin tak budete mít možnost být mezi prvními návštěvníky tohoto jedinečného projektu vznikajícího přímo v srdci Žižkova, čtvrti, která se pomalu ale jistě stává jakýmsi centrem mladého designu, umění a kultury v Praze.

Přijměte tedy pozvání na „opening-party“ galerie Polagraph spojenou s oslavou narozenin projektu PolaroidLove a vernisáží výstavy zobrazující průřez fotografiemi, které vznikly během dvou let jeho existence. Můžete se těšit na mnoho zajímavých hostů, příjemnou atmosféru malé nezávislé galerie, skvělé občerstvení a samozřejmě také na zaváděcí ceny a speciální narozeninové nabídky produktů PolaroidLove.


Více informací na našem Facebooku:


20. září od 18:00
Galerie Polagraph
Husinecká 14, Praha 3 - Žižkov

www.polagraph.cz1 komentář:

  1. Zní to jako báječný nápad. U nás v Ostravě přesně tohle chybí, no, i když nám tady chybí o hodně víc podobných akcí a akčních lidí. Možná, že bychom se mohli inspirovat s kamarádkou, která fotí pavlagajdova.cz - co si myslíš o její tvorbě?

    OdpovědětVymazat