úterý 9. října 2012

Instant Lab: zapomeňte na Instagram, díky Impossible můžete iPhonem fotit skutečné Polaroidy!

Většina z vás, instantních nadšenců, už určitě zaznamenala, že Impossible chystá něco velkého... a čekání je už téměř u konce, Instant Lab půjde skutečně do výroby. O co vlastně jde?

Polaroid je, i přes veškeré úspěchy Impossible Projectu, stále fototechnikou pro úzkou skupinu nadšenců, kteří neváhají utrácet poměrně vysoké částky za filmy a ještě si (většinou) užívají jejich nejisté výsledky. Povedené Polaroidy se ale líbí každému, nejen nám geekům - což je právě důvod, proč slaví tak velký úspěch aplikace typu Instagram, které - řekněme si to na rovinu - Polaroid jen trapně napodobují. Ale je to zadarmo! 


Možná Impossible vycházel právě z podobné úvahy a rozhodl se s Instagramem zatočit. Tak vzniknul projekt Instant Lab - původně jen jako nápad, jak spojit iPhonovou fotografii s Polaroidem, který pánové z IP nahodili na server KickStarter, aby se z něj stal okamžitě velký hit a dal na svoji realizaci vybrat gigantickou částku.

Instant Lab je tak vlastně "krabička", do které umístíte iPhone s Impossible aplikací a v ní otevřete iPhonem pořízenou fotografii přes celý display. Tato kouzelná krabička pak obsahuje kazetu s filmem a důmyslně provedený "objektiv", jenž vlastně umožňuje display telefonu přefotit na klasický Impossible film. Celé je to strašně hezky a detailně promyšlené. Aplikace umožňuje vybrat výřez, Instant Lab je skládací, obsahuje FrogTongue, iPhone odpočítá kdy je fotka sejmuta a tak dále. Je to zkrátka dokonalá hračka, která dokáže krásně spojit výhody focení iPhonem a Polaroidem!

Samozřejmě ale na tento projekt z jedné strany koukáme trochu skepticky... proč prostě nefotit rovnou Polaroidem? Při použití Instant Labu totiž přijdete o jedny z hlavních věcí, proč máme instantní fotografie od Impossible Projectu tak rádi - zábavu, experimentování, moment překvapení, optické vady a určitou nevyzpytatelnost starých fotoaparátů a ne-zcela dokonalých filmů. Pravděpodobnost, že vás výsledek fotky z Instant Labu pokaždé něčím překvapí tak jako klasický Polaroid, je totiž docela malá.
Instant Lab tak by tak měl ideálně dvě využití - dokázal by nalákat k instantní fotografii i ty, kteří ji dosud nepropadli, protože v ní nechtějí utopit veškeré dědictví po prababičce a vlastně je ani neláká přijít o nervy při pokusech s 30 let starých fotoaparátem, který udělá dvě stejné fotky pokaždé jinak... zároveň ale nám, kteří se právě při tomto "procesu" radují jako malé děti, přidává možnost zaznamenat si na instantní materiál i fotografie, které bychom na něj jinak dostat nemohli, protože jsme v daný moment svůj milovaný Polaroid zkrátka neměli u sebe. Je tak vlastně další "featurkou" do naší vzrušující fotovýbavy a dalším kilogramem do našich PolaroidLove tašek!

Tedy, vlastně až od začátku roku 2013, kdy se dostane do prodeje. A u nás rozhodně nebude chybět ;-) 


Podívejte se na představení projektu Florianem Kapschem:
2 komentáře:

  1. Moc se mi to líbí... ještě tak mít Iphone...

    OdpovědětVymazat
  2. Mně taky a iPhone dokonce mám.)

    OdpovědětVymazat