středa 24. října 2012

Polaroidy v Táboře: výstava DrugArt

Nejen v Polagraphu můžete vidět zajímavé pola-výstavy! Pokud to máte do Prahy daleko, zkuste v listopadu navštívit Tábor, kde vystavuje Thomas Unicorn svoji polaroidovou sérii v rámci výstavy DrugArt.K vidění budou jeho experimentální polaroidové fotografie, které pořizuje Polaroidem 636 CloseUp na filmy Impossible PX 600. Výstava DrugArt se zabývá tématem drogy a umění. Tyto dvě oblasti jsou velice často spojovány dohromady a v dnešní společnosti už je to jakýmsi vžitým klišé. Každý umělec přece bere drogy, aby mohl načerpat vhodnou inspiraci. Ale opravdu to tak je? Vzpomeňme si na několik umělců, kteří drogy použili pro povzbuzení a ztratili nad svým umem moc (Jimi Hendrix, Marylin Monroe, Elvis Presley, Judy Garlad, Heth Ledger nebo třeba Amy Winehouse).


Na jednadvaceti snímcích autor zachycuje sedm umělců (tanečnice, hudebník, malířka, sklář, fotograf, grafik a šperkařka). Fotografie zobrazují postupný vývoj upadnutí do moci závislosti. A tak můžete sledovat vývoj od příležitostného užití drogy až po upadnutí do moci drogy.

Opravdu drogy umělcům pomáhají a vylepšují jejich tvorbu? Opravdu se dá v drogách najít naplnění a inspirace k tvorbě? To vše ukáže výstava DrugArt.Vernisáž proběhne 3. listopadu od 20:00.
Galerie Uma Uma
Budějovická 1258/16, Tábor

Žádné komentáře:

Okomentovat