úterý 26. února 2013

Nové video PolaroidLove představíme na vernisáži v Polagraphu 5. března!


Na podzim jsme natočili krátké video, jehož cílem bylo tak nějak zachytit to, co dělá Polaroid vyjímečným a zajímavým, a zároveň si tak trošku připomenout, že celý projekt PolaroidLove děláme hlavně pro zábavu. A tak jsme naběhli do lesa, celý den tam blbnuli, fotili a natáčeli... a výsledek můžete vidět už 5. března v Polagraphu!

Video vzniklo jako semestrální projekt Multimediální komunikace na VŠE v Praze a podíleli se na něm především studenti Arts managementu, náš "dvorní kameraman" Matěj, tradičně 2W Atelier, FOMEI a další. Všem hrozně moc děkujeme, protože bez nich by video rozhodně nevzniklo! Velký dík patří především Tereze, která s celým nápadem přišla a na jeho realizaci pečlivě a nekompromisně dohlížela ;-)


"Příběh vychází z myšlenky, že polaroidové fotografie zachycují jedinečnost a magičnost okamžiku. Fotografie mají nezaměnitelnou atmosféru a dělají realitu jakoby pohádkovější a zasněnější. Tuto jejich vlastnost jsme se snažili vystihnout. Jednou z hlavních inspirací pro nás byla povídka Zlatý kolovrat z filmové Kytice od F. A. Brabce, podzim, víly, jako bytosti, které vyjadřují svou podstatou křehkost a pomíjivost.", říká Veronika, jedna ze studentek, které na videu odvedly obrovský kus práce. 


V rámci parádního odpoledne, kdy jsme video natáčeli, vznikla i hromada nejen-polaroidových fotek, které jste už možná viděli na našem Facebooku. Vzniknul i krátký "film o filmu".

A kdy se budete moct na výsledek podívat? Poprvé video ukážeme na vernisáži v Polagraphu, která proběhne už 5. března! 

Březnová výstava v galerii Polagraph ukáže výběr z fotografií, které vznikly během loňského mezinárodního workshopu v Partizánském na Slovensku, do kterého se zapojili studenti několika vysokých škol zaměřených na fotografii. Bylo to vůbec poprvé, kdy tyto nové materiály Impossible byla použity studenty oboru fotografie v širokém měřítku a na konkrétní téma.

Vernisáž a premiéra videa proběhne 5. března od 17.00 v Polagraphu 
(Husinecká 14, Praha 3)

 Více informací na FACEBOOKU nebo na POLAGRAPH.CZ

Žádné komentáře:

Okomentovat