středa 13. března 2013

EXPOLAROID: Měsíc Polaroidu oslavíme i my v Polagraphu!


Duben je měsícem Polaroidu, tvrdí parta francouzských nadšenců, tvůrců velké akce Expolaroid - iniciativy, která má spojit fanoušky instantní fotografie na celém světě a symbolicky tak oslavit nový život tohoto média. My u toho samozřejmě nemůžeme chybět ;-)

Nápad pořádat Expolaroid vznikl ve Francii, kde se také odehraje většina přidružených akcí. Celkem půjde o více než 40 výstav, workshopů a besed, na nichž se představí téměř 100 fotografů z celého světa. Expolaroid má samozřejmě podporu i od samotného Impossible, a tak se jedná o zajímavou příležitost jak se o našich oblíbených materiálech dovědět co nejvíce a hlavně načerpat inspiraci od těch nejzasvěcenějších.


V Polagraphu jsme se proto rozhodli dát prostor francouzskému fotografovi, který s Polaroidem pracuje už dlouho a který ho hlavně využívá zvláštním, netypickým a originálním způsobem. 

Laurent A. Fouchet se svým fotoaparátem prakticky vyrůstal. “Od svých 12 let žiju s foťákem v ruce. Na fotkách z prázdnin, z cest, ze života jsem se snažil zachytit tvůrčí, umělecký, estetický obraz. Rád si pohrávám s materiálem, světlem, nastavením. V mých představách je každá fotka jako obraz.”, vysvětluje svůj vztah k fotografii a Polaroidu. 

V Polagraphu 3. dubna představí svoje fotky pořízené klasickým měchovým Polaroidem a nazvětšované s využitím negativu (tuto techniku jsme ukazovali loni na workshopu). Navíc se ale Laurent nebojí kombinovat instantní fotografii s počítačovými úpravami, a tak bude jeho dubnová výstava zajímavou a inspirativní změnou. 

 

Více informací už brzy na www.polagraph.cz.

Kompletní seznam akcí v rámci Expolarodi najdete na www.expolaroid.com.

Další fotografie od Laurenta A. Foucheta nejdete na http://sensiblement-naturel.tumblr.com/


Žádné komentáře:

Okomentovat