středa 14. srpna 2013

PolaroidLove + Instaxlove

(c) Dan Vojtěch

Nápad pořídit si Instaxlove, takového malého brášku PolaroidLove, vlastně přišel s úplně jednoduchou otázkou: jasně, je skvělé fotit Instaxem na párty nebo na svatbě, ale není v tomhle médiu něco víc? Proč by se i Instax nedal využít kreativně, na zajímavé a fotograficky kvalitní projekty, jako se používají klasické Polaroidy? Když jsme si tuhle otázku s kamarádama z FujiFilmu položili, rozhodli jsme se společně ukázat, že to jde a že to dokonce není žádný problém.

Proto chceme společně podpořit fotografy, kteří s Instaxem pracují. Chceme jim dát možnost realizovat jejich nápady na instantní materiál, vzniklé fotky vystavit, pomoci jim po technické stránce a zkrátka a prostě udělat všechno proto, aby si "instantní focení" užili, mohli jeho možností využít naplno a měli prostor podělit se o výsledky.

Cílem naší nové facebookové stránky Instaxlove je tedy vytvořit jakousi sbírku kvalitních instantních fotografií od zkušených autorů a skrze ní, během workshopů, besed či formou článků s tipy a triky, postupně odhalovat tvůrčí možnosti této techniky. Doufáme, že se nám tak podaří nalákat k Instaxu i fotografy, které by to jinak ani nenapadlo, protože jsou přesvědčeni, že je vhodný jenom na focení dětí do peněženky... :-)

Budeme rádi, když budete Instaxlove sledovat stejně jako sledujete PolaroidLove, a když i vy dáte šanci oběma instantním formátům, jež mají každý svá úplně jiná specifika. Těšit se tak můžete na hromadu zajímavých autorských fotek od českých fotografů a spoustu věcí okolo: rozhovory, tipy a triky, besedy, workshopy i výstavy. Myslíme, že bude hodně zajímavé "konfrontovat" naše oblíbené instantní autory s oběma druhy materiálu, Impossible i FujiFilm. Sledujte s námi, jaké zajímavé fotoprojekty tak vzniknou!

Instaxlove najdete na Facebooku, přidejte si ho k oblíbeným, hned vedle PolaroidLove :-) 

Děkujeme za přízeň!
Michal a Tomáš


Žádné komentáře:

Okomentovat