pátek 1. listopadu 2013

Konečně nové Impossible filmy!


Je to tady - dlouho očekávané nové filmy od Impossible jsou venku. A jako vždy jsou rychlejší, barevnější, stálejší i ostřejší. Tentokrát ale přinášejí jednu další změnu - zcela nové označení. Mrkněte, který film je ten pro vás.

Impossible Project se po letech rozhodl upustit od svého značení a použít značení podobné, jaké kdysi používal Polaroid. Je to zkrátka jednodušší - odteď nebudete muset přemýšlet, proč se barevný film jmenuje PX680, když má citlivost stejnou jako film černobílý, který se jmenuje PX600... :-)Nové filmy se jmenují zkrátka vždy podle fotoaparátu pro který jsou - 600, SX-70 nebo SPECTRA. Už se tedy setkáte pouze a jenom s těmito typy:

- Impossible COLOR FILM - Polaroid 600
- Impossible B&W FILM - Polaroid 600

- Impossible COLOR FILM - Polaroid SX-70
- Impossible B&W FILM - Polaroid SX-70

- Impossible COLOR FILM - Polaroid Spectra
- Impossible B&W FILM - Polaroid Spectra


Co nevidět ale přijdou na trh i speciální filmy pro fotoaparáty Impossible (z nichž je zatím dostupný jenom InstantLab, ale brzy bude představená například pinhole!), které neobsahují baterii - a budou mít také svoje označení. O tom vám ale samozřejmě dáme včas vědět! 

Už teď se ale dají sehnat i speciální edice jako GOLD. V přípravě jsou třeba i verze s barevnými rámečky. Máme se na co těšit!V čem se filmy liší od svých předchůdců? 
Jsou především rychlejší. Sice se pořád vyvolávají více jak dvacet minut, ale už po prvních pěti minutách by měly být vidět obrysy - a tak alespoň rovnou budete vědět, zda se fotka povedla nebo ne. To je určitě velký krok dopředu, i když stále je na čem pracovat. 

Filmy mají i sytější podání barev a lepší ostrost. Rozdíl zřejmě není tak zásadní, jak byl předtím třeba mezi verzemi PUSH a COOL. Je ale na vás zjistit, za jakých podmínek z filmu dostanete to nejlepší :-)

4 komentáře:

 1. Zdravím, chtěl bych se zeptat jak to s teplotou a vyvolávání papírů. Dá se fotit v tomto chladném počasí, prodlouží se pouze doba vyvolání a nebo to má nějaký špatný vliv na toto médium, popřípadě jak na to. Moc děkuji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj,
   fotit se urcite da, ale doporucuju fotku schovat do tepla, treba do kapsy. Nizka teplota prodluzuje dobu vyvolani a taky ma vliv na teplotu barev - fotka pujde do modrozelena. To plati obecne, ale u Impossible filmu je to nejvic znatelny.
   Michal

   Vymazat
  2. Moc děkuji,já to nevydržel a fotil :D fotky jsem vkládal pro jistotu do prázdné krabičky od impossible filmu a šup s ní do náprsní kapsy,barvy jsou fajn :)

   Vymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat