neděle 16. března 2014

Expolaroid 2014 od 1. dubna v Praze. Těšte se na skvělé výstavy a besedy!


Většina z vás, Polaroidových nadšenců, už o Expolaroidu jistě slyšela. Dlouho nás mrzelo, že jsou všechny ty výstavy tak strašně daleko, až jsme si řekli - proč vlastně nezapojit i Prahu? A tak je to tady.

Expolaroid, původně francouzský projekt, je oslavou znovuzrození Polaroidu a instantní fotografie. V rámci této akce s přízviskem „měsíc Polaroidu“ se po celém světe během dubna pořádají výstavy, besedy a workshopy na téma instantní fotografie a Polaroid.

Praha je letos poprvé členem této vybrané společnosti a bok po boku s Paříží a dalšími městy i ona ožije Polaroidovými snímky. K Expolaroidu se totiž připojil Polagraph, naše malá žižkovská galerie věnovaná právě tomuto médiu. Ta v rámci pražské části pořádá hned několik výstav a besed na různých místech.

Výstavy budou zahájeny 1. dubna v Polagraphu. Více info na www.polagraph.cz a samozřejmě na Facebooku.


Těšit se můžete hned na čtyři souběžně probíhající výstavy:


Albert Salický (Polagraph)
Pod pseudonymem Albert Salický se skrývá český fotograf žijící v Salzburgu a pracující se starým dobrým Polaroidem SX-70. Albert má úzce vymezené téma - akty, nahota a detail. Jak sám říká, "polaroidy už svojí podstatou opravňují focení detailů, což například u historických aut bytostně nesnáším, ale u žen je to docela zábavné". Většina jeho děl zobrazuje obyčejné ženy všeho věku, odhalené před objektivem starého Polaroidu. 

Galerie Polagraph
Husinecká 14, Praha 3
www.polagraph.cz
michal@polagraph.cz
777 717 569

Otevírací doba: 
po-pá, 12.30-18.30

Martin Pavel – Daily Portrait (Hotel Fusion)
Daily Portrait je soubor 365ti portrétů, které mladý umělec Martin Pavel nafotil během celého roku. Fotil je v různých koutech Prahy na starý Polaroid z šedesátých let a měl s projektem ohromující úspěch, který před měsícem vyvrcholil vydáním stejnojmenné publikace. Všech 365 snímků bude vystaveno v lobby hotelu Fusion.

Hotel Fusion 
Panská 9, Praha 1
www.fusionhotels.com/cs
info@fusionhotels.com
226 222 800

Otevírací doba:
po-ne, nonstop

Laurent A. Fouchet (Pracovna)
Francouzský fotograf, který už je českému publiku dobře známý. Vystavoval v galerii Polagraph a jeho snímky byly otištěny v časopise FOTO. Tentokrát však do Prahy přiveze velkoformátové zvětšeniny svých Polaroidů, které nafotil během letního festivalu Burning Man v nevadské poušti. Zachycují neuvěřitelnou atmosféru tohoto podivného světa, jež není jen zábavou pro desetitisíce účastníků, ale také jakýmsi sociologickým experimentem a modelem ideální společnosti. 

Pracovna 
Vlkova 36, Praha 3
www.pracovna.cz
andrea.kosarova@pracovna.cz
731 180 134

Otevírací doba:
po-pá, 8.00-22.00

PolaroidLove (MusicTown)

V Kubově obchodě s hudbou vystavíme naše snímky z Kuby! Během čtrnácti dnů jsme tam profotili několik dnes už skoro nevídaných filmů Polaroid 669 a Polaroid ID-UV, na nichž jsme se snažili zachytit atmosféru tohoto dechberoucího místa. 

MusicTown
Ondříčkova 22, Praha 3
www.musictown.cz
obchod@musictown.cz
226 222 800

Otevírací doba:
po-pá, 10.00-19.00
so, 10.00-15.00


FACEBOOK UDÁLOST EXPOLAROID - PRAHA NAJDETE TADY.

VÍCE INFORMACÍ O JEDNOTLIVÝCH VÝSTAVÁCH A AUTORECH NAJDETE PRÁVĚ VE FB UDÁLOSTI, ANEBO V TISKOVÉ ZPRÁVĚ NA WWW.POLAROIDLOVE.CZ

VERNISÁŽ PROBĚHNE 1. DUBNA V 18.00 V GALERII  POLAGRAPH 
(HUSINECKÁ 14, PRAHA 3).

NEZAPOMEŇTE SI V POLAGRAPHU VYZVEDNOUT MAPKU MÍST, KTERÁ JSOU DO EXPOLAROIDU ZAPOJENA! :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat