čtvrtek 6. března 2014

Vyzkoušejte: limitovaná edice filmu Impossible - CYANOGRAPH!


Impossible filmy se pořád a pořád vyvíjí a za poslední roky urazily neuvěřitelný kus cesty - směrem k lepším barvám, větší stálosti, rychlosti i jednodušímu zacházení. Mnoho ze zapřísáhlých polaroidových geeků, jemž původně Impossible filmy tolik učarovaly, je z toho ale v rozpacích - pryč jsou doby experimentálních filmů Push nebo ColorShade, které pro ně byly takovou výzvou: dosáhnout pěkných barev s Polaroidem už nakonec zvládne i předškolní dítě. 

Jenže - Impossible sám je plný těchto geeků a "hardcore" polaroidistů. A proto se rozhodl ukázat, že se ani oni, ale ani běžní uživatelé nemusí o svoje oblíbené filmy bát, a tak vypustili do světa limitovanou edici filmů CYANOGRAPH.

Ta se jakoby vrací do dob prvních Impossible filmů. Má podstatně lepší kontrast a sytější barvy, ale chybí ji jedna barevná složka - a můžete hádat která :-)

Podíváte-li se na předchozí odstavce trošku skepticky, jistě vás napadne, jak tyto filmy možná vznikly: jedná várka klasických barevných šestistovek se zkrátka nepovedla, protože trpaslíci plníci filmy barvami zaspali - a Impossible se teď nepovedené filmy snaží prodat.

Ale tak to není. Cyanograph filmům sice zcela chybí červená, ale právě díky tomu se stávají úžasným nástrojem k vašemu experimentování. Není snadné s nimi pracovat a není snadné dosáhnout výsledků, jakých chcete - ale když se vám to povede, dostanete fotky skutečně dechberoucí.

Věřte nám, že Cyanograph stojí za vyzkoušení - nejenom proto, že je levnější než klasický Impossible film, ale především protože vás donutí se nad polaroidovou fotkou ještě více zamyslet, ještě více pochopit jak s ní pracovat a jak dosáhnout nejlepších výsledků. Cyanograph vás zkrátka naučí.

Mimochodem, dá se bezproblémů použít v Polaroidech 600 i SX-70. 

Abyste viděli, co se s ním dá dělat, poprosili jsme o jeho otestování Mikyho, jehož fotky můžete v tomto článku vidět. Díky!


Zakoupit ho můžete exkluzivně v Polagraphu
anebo na e-shopu PolaroidLove za 420,- Kč.

Žádné komentáře:

Okomentovat