úterý 12. srpna 2014

Čas na pravý polaroidový piknik!


Léto je v plném proudu a i když to tak možná poslední dny nevypadá, je teď ideální čas nechat práci prací, sebrat deku, obklopit se přáteli (a tunou toho nejlepšího jídla) a rozvalit se někde v parku. Přesně to jsme tedy udělali i my - akorát jsme s sebou vzali Polaroid, tunu jídla doplnili několika tuny filmů, to vše naložili do nového MINI Cooperu S a vyrazili do Průhonic.

Na místě jsme se samozřejmě neflákali, ale velmi pilně fotili. Ostatně na nic jiného snad ani nebyl čas. MINI Coopera jsme naložili skutečně až po střechu, stejně jako doprovodnou Micru, a veškeré vybavení pak museli na třech "spotech" vždy z obou aut doslova vyházet na hromadu.Naším cílem bylo zachytit atmosféru letního pikniku se vším všudy. Abychom to provedli autenticky a co nejvěrněji, domluvili jsme se MINI Česká republika (těžko si představit lepší "piknikové" auto než MINI Cooper), řetězcem restaurací Ambiente (sendviče od Naše maso jsou přece středobodem dobrého pikniku) Kubcakes a pražskou Prosekárnou. Modelky jsme navíc oblékli do retro šatů od návrhářky Lazy Eye, jež skvěle vystihují atmosféru líného letního odpoledne ve stínu stromů.

V Průhonicích jsme vystřídali hned několik lokací, na kterých jsme náš "Mini piknik" nafotili prakticky všemi fotoaparáty, kterým se v PolaroidLove věnujeme - od legendární SX-70 přes Polaroid 600SE, fajnšmekrovský Polaroid 190 až po oblíbené "mjůčko" a Holgu. Na fotkách tak můžete skvěle porovnat tyto rozdílné technologie, stejně jako rozdílné instantní filmy ve zmíněných Polaroidech.

Používali jsme totiž nejen nové filmy Impossible (vyzkoušeli jsme i verze Color Frame a Gold Frame), ale především jeden z našich nejoblíbenějších starých filmů od Polaroidu, odlepovací ID-UV. S ním se dá za dobrých světelných podmínek dosáhnout skutečně dechberoucích barev. Denní světlo mu vysloveně svědčí a v kombinaci se zlatou odraznou deskou podával i po deseti letech po expiraci výsledky, nad kterými jsme poskakovali nefalšovanou polaroiďáckou radostí.Nezanevřeli jsme ani na FujiFilm FP-100C, dnes již jediný vyráběný profesionání instantní film. Díky němu jsme z Polaroidu 600SE a Polaroidu 190 mohli dostat maximum, kresba, ostrost a detaily fotek z této kombinace je totiž až neuvěřitelná.

Focení jsme si vážně užili a abychom vám alespoň trošku přiblížili atmosféru tohoto skvěle stráveného odpoledne se zapůjčeným MINI Cooperem S, poprosili jsme Honzu Zimu, aby nám z celého focení udělal backstage video a Elišku s Lukášem z Couple of Prague, aby nám nafotili digitální report.

A tak najdete na našem Facebooku kompletní galerii nejen polaroidových a analogových fotek, ale právě i backstage, ze které si můžete udělat představu jak focení probíhalo a co bylo v pozadí výsledných pola-fotek.Nevšímejte si však toho, kolik zákazů vjezdu jsme museli projet, kolik fotek jsme zkazili ("proč na těch fotkách sakra nic neni?" .... "nebude to tou krytkou, co máš na objektivu?") a kolik jídla jsme u toho snědli!

Děkujeme všem, kdo se na focení podíleli a kdo nám na něj zapůjčili vybavení: hlavně MINI Česká republika, Hance z Lazy Eye, řeznictví Naše Maso, stylovému obchůdku Prosekárna, Elišce a Lukášovi za cupcaky Kubcakes a digitální fotky, Honzovi Zimovi za video, Mikymu za pomoc s focením a v neposlední řadě taky holkám modelkám - Nicole Ehrenbergové z A Cup of Style, Báře z RoeKids a Evě CHEVADíky!Žádné komentáře:

Okomentovat